ombre

Moda na rozjaśniane końcówki, czyli wszystko o Ombre hair

Trend Ombre hair dotarł do nas ze Stanów Zjednoczonych już na początku zeszłego roku, jednak jego popularność do tej pory nie zmalała. Cały czas wiele dziewczyn marzy o tego typu koloryzacji. Na czym polega fenomen Ombre hair? Dlaczego rozjaśnione końcówki lub, jak twierdzą inni – gigantyczne odrosty, cieszą się taką popularnością na całym świecie? Trudno stwierdzić, jest to moda jak wiele innych, prędzej czy później przeminie, ale dopóki trwa warto to wykorzystać i wypróbować ten sposób koloryzacji na własnych włosach ;)

Ombre hair polega na rozjaśnieniu dolnej części włosów tworzącym efekt wypłowiałych końcówek. Aby osiągnąć naturalny efekt, włosy należy rozjaśnić jedynie o 2-3 tony. Mają wyglądać, jak delikatnie muśnięte słońcem, lekko rozświetlone. Najważniejsze jest zachowanie stopniowego utlenienia, dlatego jasną farbę nakładamy na włosy już mniej więcej w 2/3 ich długości. Końcówki nie mogą zbyt mocno kontrastować z resztą włosów, aby nie wyglądało to sztucznie. Dobrze wykonane Ombre hair zdecydowanie odmładza kobietę, dodaje jej blasku i łagodzi rysy twarzy, jednak zła fryzura i nieodpowiednia farba mogą zniweczyć cały efekt. Do zabiegu rozjaśniania końcówek należy się zatem dobrze przygotować i upewnić, czy oby na pewno będzie nam do twarzy w takiej fryzurze.

Dla kogo Ombre hair?

Niestety rozjaśniane końcówki nie będą ładnie wyglądać na każdych włosach. Dobrze współgrają przede wszystkim z wyjściowym kolorem brązowym lub ciemnym blondem. Najlepszy efekt stylizacji otrzymamy na włosach grubych i mocnych, których pasemka naturalnie się wywijają. Żeby uzyskać jak najbardziej spektakularny efekt, włosy warto maksymalnie wycieniować, pozwoli to na podkreślenie rozjaśnionych partii. Panie cieszące się bujnymi lokami lub choćby dużymi falami są na uprzywilejowanej pozycji, to u nich Ombre hair będzie prezentować się najlepiej. Na zupełnie prostych włosach przejście z ciemnego w jasny kolor będzie wyraźnie widoczne, a stylizacja straci na naturalności. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że rozjaśniane końcówki to dobry pomysł tylko w przypadku długich włosów, ponieważ na krótkich będą wyglądać jak nie pofarbowany odrost, a tego żadna modna kobieta by nie chciała. Zdecydowanie odradza się tego typu koloryzację paniom o cienkich i słabych włosach, które pod wpływem działania rozjaśniacza mogą stracić blask oraz zacząć się łamać i rozdwajać. Ostrzegamy również te z Was, których włosy mają tendencje do przetłuszczania się – w przypadku Ombre hair będzie to jeszcze bardziej widoczne.

W domu czy u fryzjera?

Koloryzacja w stylu Ombre hair nie jest prosta do wykonania. Uzyskanie wymarzonego efektu może być trudne w warunkach domowych. Mimo to wiele kobiet się na to decyduje. Dzięki temu nie tylko mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, ale również same decydują, co chcą osiągnąć i los ich fryzury leży tylko i wyłącznie w ich rękach ;) Są dwie metody stopniowego utleniania końcówek. Jedna mówi, że rozjaśniacz powinno się nałożyć na same końcówki, trzymać go określony czas, po czym spłukać i po wysuszeniu rozjaśnić partię włosów powyżej, o mniejszy ton. Inna technika mówi o tym, żeby nałożyć rozjaśniacz na końcówki, a po upłynięciu mniej więcej połowy czasu nałożyć go również na pozostałe partie włosów, które chcemy rozjaśnić i po zakończeniu procesu rozjaśniania spłukać całość preparatu. Utlenione włosy można jeszcze pofarbować, tak by ładnie się błyszczały i miały jednolity odcień. Czy warto ryzykować i przeprowadzić ten zabieg stylistyczny w domu? Tę decyzję każda z Was musi podjąć indywidualnie. Koloryzacja Ombre hair u fryzjera to koszt od 100 do 300zł, dlatego jeśli brakuje Wam umiejętności, lepiej skorzystać z oferty profesjonalisty.

Alternatywa dla rozjaśniania – farbowane pasemka

Dla dziewczyn, które borykają się z problemem cienkich i słabych włosów, narażonych na łatwe uszkodzenie w czasie koloryzacji, mamy propozycję alternatywną. Nie musicie rezygnować z najmodniejszego trendu sezonu, jakim jest Ombre hair. Świetnym rozwiązaniem są rozjaśniane pasemka Flow, które znajdziecie w ofercie salonów Great Lengths. Dadzą one taki sam efekt, jak przy farbowaniu, a dodatkowo nadadzą objętości fryzurze. Włosy będą wyglądać nie tylko modnie, ale również zdrowo i naturalnie.

Na którąkolwiek opcję się zdecydujecie, pamiętajcie, że ładne włosy, to zadbane włosy. Fundując im dodatkowe zabiegi fryzjerskie trzeba większą wagę przyłożyć do pielęgnacji niesfornych kosmyków. Nie bójcie się zmian, ale wprowadzajcie je z umiarem, tak by Wasze włosy na nich nie ucierpiały ;)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>